• Aktualności

            • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

            • Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, wspomnień i pożegnań.
              23 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej w Byczu odbyła się uroczystość pożegnania dzieci kończących oddział zerowy.
              Był to wyjątkowy i wzruszający dzień, pełen radości, wspomnień oraz podziękowań za wspólnie spędzony czas. Podczas uroczystości pożegnaliśmy sześcioro dzieci, które po wakacjach rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Przyszli pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany program artystyczny, za który otrzymali gromkie brawa od zgromadzonych gości, rodziców i nauczycieli.
              Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a po części oficjalnej wykonano wspólne zdjęcia, które będą piękną pamiątką tego wyjątkowego dnia. Naszym absolwentom zerówki życzymy bezpiecznych wakacji, wielu sukcesów w nauce oraz radości i odwagi w rozpoczęciu nowego etapu edukacji w klasie pierwszej.

              Emilia Topolska

            • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

            • W dniu 23 czerwca 2026 r. w ramach podsumowania Tygodnia dla Bezpieczeństwa, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komisariatu Policji w Piotrkowie Kujawskim.

              Podczas prelekcji policjanci przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególną uwagę poświęcono przepisom dotyczącym korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz rowerów

              Funkcjonariusze podkreślili, jak ważne jest noszenie kasku ochronnego, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności podczas jazdy.

              Policjanci zwrócili uwagę na odpowiedzialność każdego uczestnika ruchu drogowego oraz konsekwencje niebezpiecznych zachowań.

              Serdecznie dziękujemy p. Ewie Rynkowskiej i p. Andrzejowi Karpińskiemu za cenne wskazówki i lekcję, która z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości naszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa.

              pedagog szkolny - Anna Bartczak

            • TURNIEJ SZACHOWY W OSIĘCINACH

            • 19 czerwca 2026 roku  uczeń klasy pierwszej Kacper Kaszewski reprezentował naszą szkołę w turniej szachowym organizowany w ramach młodzieżowego klubu „Szach – Mat” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Osięcinach.  Wydarzenie stanowiło podsumowanie całorocznych rozgrywek szachowych prowadzonych na terenie gminy Osięciny. W turnieju uczestniczyło aż 92 zawodników, w trzech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w 7 rundach szachowych. Kacper wygrał 4 z 7 rund i zdobył wyróżnienie w postaci medalu i nagrody. Zawody były okazją do zaprezentowania umiejętności zdobywanych podczas całorocznych treningów, które Kacper odbywa  w klubie szachowym w Wierzbinku, a także do integracji młodych miłośników szachów.  Gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów szachowych.

              Monika Ciesielska

            • PROJEKT PROFILAKTYCZNY RYMCERZE "NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA"

            • Projekt profilaktyczny Rymcerze „Nie zmarnuj życia”

              W dniu 15 czerwca 2026 r. RYMcerze czyli hip-hopowcy  Bęsiu i DJ Jonas spotkali się z młodzieżą  klasy VII i VIII naszej szkoły z przesłaniem  „Nie zmarnuj swojego życia”. W ramach działań ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa” podzielili się swoim doświadczeniem życiowym, opowiedzieli o walce z nałogami, a także o tym, jak wielkie spustoszenie w ich życiu zrobiły narkotyki i alkohol oraz relacje z niewłaściwymi osobami. Zwrócili uwagę uczniom, na to by być sobą, że należy kierować się w życiu wartościami uniwersalnymi, także zachęcali młodzież do rozwijania talentów, do robienia w życiu tego co się kocha. Bęsiu opowiadał o swoich trudnych doświadczeniach i jednocześnie nawiązał świetną relację z młodzieżą: „ogarnij progres”, „idź do przodu” – to hasła przewodnie spotkania. RYMcerze dali również popis raperski. Ideą przewodnią w tekstach ich utworów jest myśl: „Wszystko zależy od Ciebie –  jesteś panem swojego losu”.

              tekst: pedagog szkolny Anna Bartczak
              zdjęcia: Rymcerze

            • PIKNIK RODZINNY

            • W dniu 3 czerwca 2026 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Byczu odbył się Piknik Rodzinny. Przybyli do nas zaproszeni goście na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Piotrków Kujawski z Panem Jędrzejem Kucharskim.
              Dzień pełen radości rozpoczął się występem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas 0 - III dla swoich Rodziców. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły korzystać z dmuchańca, zajadać się watą cukrową i popcornem,  wszyscy goście mogli skosztować kiełbasek z grilla, napić  się kawy lub herbaty oraz spróbować domowych słodkości.
              Na piknik przybyli  przedstawiciele  ZSM z Radziejowa oraz Panie z Grupy Rekonstrukcji Historycznej  Reduta. Na tych stoiskach dzieci mogły wykonać kolorowe tatuaże, malowanie  twarzy oraz zapleść efektowne warkoczyki. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz rozkładania i składania broni przygotowany przez uczniów klas logistycznych. Zabawę umilały maskotki Wiewiórki, które zachęcały do wspólnej zabawy. Ogromnym  zainteresowaniem cieszył się pokaz motocyklowy przygotowany przez Grupę Motocyklową Meksyk Riders  z Piotrkowa Kujawskiego. Miłośnicy zwierząt mogli natomiast odwiedzić stoisko  ze zwierzętami z Ranczo u Lucy, gdzie czekała możliwość przejażdżki na kucyku. Dziękujemy za przybycie  i uświetnienie tego dnia. W programie znalazł się także mecz piłki siatkowej z udziałem Pana Burmistrza, który dostarczył uczestnikom wielu sportowych emocji. 
              Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów, organizatorów oraz przybyłych gości. Za trud włożony w przygotowanie  tak wspaniałego wydarzenia dziękujemy Panu Dyrektorowi Dariuszowi Jałoszyńskiemu,  Radzie Rodziców  i osobom zaangażowanym w przygotowanie  tego wyjątkowego dnia. Dzięki Państwa pracy dzieci mogły spędzić niezapomniane chwile w miłej i rodzinnej atmosferze. Ten dzień  na długo pozostanie w naszej pamięci.

              Małgorzata Palusiak - Dziubich

            • SUKCES W KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ

            • " SUKCES W KONKURSIE "

              W dniu 2 czerwca uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce.
              Z ogromną radością informujemy, że udało nam się zdobyć wyróżnienie, które wyśpiewała Aleksandra Ostrowska, uczennica klasy VI.
              Serdecznie gratulujemy tego sukcesu!
              Na konkursowej scenie swoje talenty muzyczne zaprezentowały również: Julia Mażuchowska z klasy VI oraz uczennice klasy V: Agata Lewandowska, Julia Sztejkowska, Lena Wrzesińska i Alicja Wrzesińska.
              Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów, wielu muzycznych osiągnięć i nieustannego rozwijania swoich pasji.
               

               Małgorzata Palusiak - Dziubich 

            • SUKCESY UCZNIÓW W KANGURZE MATEMATYCZNYM

            • W maju 2026 roku poznalismy wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR 2026", do którego 19 marca 2026 r. przystąpiło 13 uczniów klas II - VIII. Spośród uczennic i uczniów biorących udział w konkursie matematycznym wyróżnienie uzyskało 2 uczniów:
              - Wiktor Wrzesiński z klasy III,
              - Olivia Musialak z klasy VI.

              Na uwagę zasługuje również imponujący, wysoki wynik uczennicy
              Amelii Musialak z klasy II,
              której wynik uplasował się tuż za podium.
              Gratulujemy naszym "kangurkom matematycznym" i życzymy dalszych sukcesów
              w kolejnych latach edukacji.

              Monika Miętkiewicz - Derucka

            • APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

            • 6 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Byczu odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali część artystyczną, podczas której przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z powstaniem pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.
              Recytowane wiersze, pieśni patriotyczne oraz występy uczniów podkreśliły podniosły charakter uroczystości. Apel był cenną lekcją historii i patriotyzmu.
              Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli wszyscy uczestnicy mogli uczcić pamięć o tym ważnym wydarzeniu w dziejach Polski oraz lepiej zrozumieć znaczenie wolności, odpowiedzialności i miłości do Ojczyzny.

              Izabela Bogucka

            • POWIATOWY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY

            • Powiatowy Turniej Ortograficzny

              28 kwietnia 2026 r. w Osięcinach odbył się XXIII Powiatowy Turniej Ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Musialak,  która dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu zdobyła zaszczytny tytuł WICEMISTRZA ORTOGRAFII KLAS II.
              To ogromne osiągnięcie, które jest powodem do dumy i dowodem jej ciężkiej pracy.
              Amelko! - Serdecznie gratulujemy!

              Renata Włosińska

            • WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE

            • W środę 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Po przybyciu na miejsce wszyscy udali się w stronę szybu, którym zjeżdża się pod ziemię. Jednak najpierw każdy musiał założyć kask ochronny. Następnie uczniowie z opiekunami zjechali windami na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Zjazd windą w ciemności, jedynie przy świetle górniczej lamki, z prędkością 6m/s na pewno pozostawił każdemu niezapomniane wrażenie. Pod powierzchnią, wyrobiskami korytarzowymi, wszyscy udali się do podziemnej kaplicy św. Kingi- opiekunki górników solnych. Tam rozpoczęła się opowieść o historii kopalni, powstawaniu złóż soli i pracy górników. Przewodnik wyjaśnił, że kopalnia to przede wszystkim produkcja soli a zwiedzanie odbywa się szlakami transportowymi urobku.
              Dzieci obejrzały wyeksploatowane komory solne i maszyny używane
              w podziemnym górnictwie solnym. Podczas zwiedzania każdy mógł zabrać do domu bryłkę soli, której wiek to około 250 mln lat. Dwie i pół godziny spędzone 600m pod ziemią minęły błyskawicznie.
                          Po zakupie pamiątek wszyscy pełni wrażeń udali się w drogę powrotną.

              Agnieszka Danielewska

            • WYCIECZKA DO KINA

            • W ostatnim czasie dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-II ze Szkoły Podstawowej w Byczu wybrały się na wspólny wyjazd do kina „Kino za Rogiem”
              w Boguszycach. Celem wycieczki było nie tylko obejrzenie ciekawego filmu, ale także integracja dzieci oraz rozwijanie ich zainteresowań kulturalnych. 
              Podczas wizyty w kinie dzieci miały okazję obejrzeć seans dostosowany do ich wieku, który wzbudził wiele emocji i radości. Atmosfera była wyjątkowa – dla wielu najmłodszych była to jedna z pierwszych wizyt w kinie, co uczyniło to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. Po zakończonym seansie uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły pełni wrażeń i pozytywnych emocji.
              Wyjazd był bardzo udany i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. 

              Topolska Emilia

            • WYCIECZKA DO CZARNEGO BRYŃSKA

            • " Wycieczka do Czarnego  Bryńska "

              Uczniowie naszej szkoły w dniach od 8.04. - 10.04. 2026 roku wzięli udział w wycieczce przyrodniczej w Kujawsko – Pomorskim Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnorodności   " Eko - Czar " w Czarnym Bryńsku. 

              Uczniowie klas  III - VIII wzbogacali wiedzę przyrodniczą. W ośrodku spędzili dwa dni, podczas których pod czujnym okiem edukatora zgłębiali tajniki świata przyrody. Wędrówki po rezerwacie " Czarny Bryńsk ", który jest częścią Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego umożliwiły uczniom poznanie, obserwację oraz podziwianie piękna przyrody. 

              Dziękujemy Pani  Anecie Jędrzejewskiej Wicemarszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego za możliwość pobytu.

              Anna Mańkowski, Małgorzata Palusiak - Dziubich 
              Katarzyna Czaplewska, Izabela Bogucka

            • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

            • W dniu 2 kwietnia 2026r. W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świadomości
              Autyzmu. Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia dekoracji na korytarzu, która
              przedstawiała najważniejsze informacje wyjaśniające co to jest autyzm. W tym dniu wszyscy uczniowie i pracownicy na znak solidarności z osobami ze Spektrum
              Autyzmu ubrani byli na niebiesko. Aby przybliżyć dzieciom zachowania i sposób
              patrzenia na świat tych osób obejrzeliśmy dwa filmiki wprowadzające: „Autyzm”,
              „Jaś i niebieskie motyle”. Następnie uczniowie klas 0-8 wzięli udział w warsztatach
              symulujących odczucia osób z ASD. Wykonywali zadania takie jak: czytanie przy
              głośnej muzyce, pisanie w rękawicach kuchennych, rysowanie (gdy ich ręka owinięta jest w folie bąbelkową), wyklejanie , układanie puzzli. Na koniec warsztatów każda osoba na znak akceptacji osób z ASD odcisnęła swoją dłoń
              w kolorze niebieskim na sercu, które zawisło na korytarzu.
              Należy pamiętać, że inność to nie wada. Autyzm to część różnorodności ludzi.
              Każdy zasługuje na szacunek. Każdy jest wyjątkowy. Bądźmy dla siebie życzliwi.
              Uczmy się od siebie nawzajem okazując solidarność, akceptację i wsparcie.

              Dziubich Anna

            • KONKURS MATEMATYCZNY - "KANGUR 2026"

            • W dniu 19 marca 2026 r. uczniowie klas II –VI i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego  w Byczu zmagali się od z nieszablonowymi zadaniami w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W tym roku szkolnym do konkursu w kategoriach „Żaczek”, „Maluch”, „Beniamin” i „Kadet” przygotowywało się i przystąpiło 13 uczniów. Pomysłodawcą tego prestiżowego konkursu był światowej sławy popularyzator matematyki Peter O'Halloran, który w rodzimej Australii zorganizował pierwszą edycję Kangura Matematycznego. Wydarzenie to miało miejsce w latach osiemdziesiątych XX wieku i spotkało się z szerokim uznaniem uczniów, nauczycieli i popularyzatorów matematyki.
              W Europie konkurs po raz pierwszy został zorganizowany w 1990r. na terenie Francji i co roku obejmował coraz więcej krajów europejskich i nie tylko, zyskując z roku na rok coraz większą popularność. W Polsce Kangur Matematyczny organizowany jest od 1992 roku. 
              Na chwilę obecną Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. PZadowalającym jest fakt, iż uczniowie naszej małej wspólnoty szkolnej również w tym roku dołączyli do światowej wspólnoty „kangurów i kangurków”. Na ostateczne wyniki musimy poczekać do maja, a już dziś za wszystkich uczestnków konkursu trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

              Monika Miętkiewicz - Derucka

            • "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" - ELIMINACJE SZKOLNE

            • 18 marca 2026 r. odbyły się eliminacje do turnieju „ Młodzież zapobiega pożarom”.
              W konkursie wzięło udział 16 uczestników. W jury zasiedli przedstawiciele OSP w Byczu - Zygmunt Mańkowski i Aneta Mańkowska. Do następnego etapu zakwalifikowali si:
              I grupa wiekowa:
              - Amelia Musialak,
              - Wiktor Wrzesiński,
              - Adrianna Bogucka.

              II grupa wiekowa:
              - Julia Mażuchowska,
              - Aleksandra Ostrowska,
              - Filip Puchałka,
              - Julia Mańkowska.
              Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

            • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

            • W piątek 13 marca odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Patrona, którym jest Władysław Broniewski. Tegoroczne obchody zostały połączone z konkursem recytatorskim poświęconym twórczości poety.
              Uczniowie zaprezentowali wybrane wiersze patrona, wykazując się dużą wrażliwością oraz zaangażowaniem. Wydarzenie było nie tylko okazją do rozwijania talentów recytatorskich uczniów, ale również do upamiętnienia naszego patrona i przypomnienia wartości, które były ważne w jego życiu.

              Anna Mańkowski

            • ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU W NASZEJ SZKOLE

            • Światowy Tydzień Mózgu w naszej szkole 

              Tydzień Mózgu to globalna inicjatywa mająca na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu oraz postępach w badaniach neurologicznych i psychiatrycznych.  W naszej szkole to wyjątkowe wydarzenie poświęcone jednemu z najbardziej fascynujących organów w naszym ciele oraz okazja, aby dowiedzieć się jak działa mózg, jak się uczy, jak rozwija zapamiętuje, jaki wpływ ma czytanie i jak reaguje na świat wokół nas. Zadbaliśmy o relaks, uważność oraz zaangażowanie zmysłów do pracy na „Ścieżce sensorycznej”. Podczas przerw śródlekcyjnych, w kąciku „ Fitness dla mózgu” uczniowie rozwiązywali łamigłówki, rebusy, labirynty, które mają budujący wpływ na pracę mózgu. Obejrzeliśmy film pt. „Mózg 🧠 Jak działa mózg? Budowa mózgu”, a chętni przygotowali plakat pt. „ Wyłącz Google, włącz mózg” i wykonali model mózgu. Wiosenna aura pozwoliła nam na  chwilę relaksu na świeżym powietrzu.
              Miniony tydzień był czasem pełnym ciekawostek oraz możliwością do zadbania o swoje zdrowie.

              pedagog szkolny Anna Bartczak

            • WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

            • Warsztaty psychologiczne

              Dnia 10 marca 2026 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Byczu odbyły się warsztaty psychologiczne pt. Słowa, które ranią – o hejcie, depresji i odpowiedzialności.     W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie. Uczestnicy warsztatów rozmawiali o zjawisku hejtu, jego konsekwencjach dla zdrowia psychicznego oraz o tym, jak rozpoznawać objawy depresji i gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach. W trakcie interaktywnych ćwiczeń, takich jak, Słowa które zostają, Krzesło samotności czy List, którego nie wysłałem, uczniowie mieli okazję spojrzeć na problem  z perspektywy osoby doświadczającej przemocy słownej, a także zastanowić się jaką moc mają słowa wsparcia. Zajęcia były jednym z wielu ważnych elementów szkolnych działań profilaktycznych dotyczących Dnia Walki z Depresją i akcji Ku Wartościom.

              Serdecznie dziękujemy przedstawicielkom Fundacji Silne Razem – Kobiety dla Kobiet, Pani Sarze Przyguckiej i Pani Agnieszce Gradeckiej – za profesjonalizm i stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy o trudnych, ale niezwykle ważnych tematach.

              pedagog szkolny Anna Bartczak

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Byczu
      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Byczu
        88-230 Piotrków Kujawski Bycz 23
        Poland
      • (54)2654262
  • Galeria zdjęć

    • brak danych