Aktualności
PIKNIK RODZINNY
- 07.06.2026
- 35
W dniu 3 czerwca 2026 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Byczu odbył się Piknik Rodzinny. Przybyli do nas zaproszeni goście na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Piotrków Kujawski z Panem Jędrzejem Kucharskim.
Dzień pełen radości rozpoczął się występem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas 0 - III dla swoich Rodziców. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły korzystać z dmuchańca, zajadać się watą cukrową i popcornem, wszyscy goście mogli skosztować kiełbasek z grilla, napić się kawy lub herbaty oraz spróbować domowych słodkości.
Na piknik przybyli przedstawiciele ZSM z Radziejowa oraz Panie z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Reduta. Na tych stoiskach dzieci mogły wykonać kolorowe tatuaże, malowanie twarzy oraz zapleść efektowne warkoczyki. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz rozkładania i składania broni przygotowany przez uc - PIKNIK RODZINNY : Czytaj więcej
SUKCES W KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ
- 02.06.2026
- 6
" SUKCES W KONKURSIE "
W dniu 2 czerwca uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce.
Z ogromną radością informujemy, że udało nam się zdobyć wyróżnienie, które wyśpiewała Aleksandra Ostrowska, uczennica klasy VI.
Serdecznie gratulujemy tego sukcesu!
Na konkursowej scenie swoje talenty muzyczne zaprezentowały również: Julia Mażuchowska z klasy VI oraz uczennice klasy V: Agata Lewandowska, Julia Sztejkowska, Lena Wrzesińska i Alicja Wrzesińska.
Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów, wielu muzycznych osiągnięć i nieustannego rozwijania swoich pasji. - SUKCES W KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ: Czytaj więcej
SUKCESY UCZNIÓW W KANGURZE MATEMATYCZNYM
- 02.06.2026
- 1
W maju 2026 roku poznalismy wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR 2026", do którego 19 marca 2026 r. przystąpiło 13 uczniów klas II - VIII. Spośród uczennic i uczniów biorących udział w konkursie matematycznym wyróżnienie uzyskało 2 uczniów:
- Wiktor Wrzesiński z klasy III,
- Olivia Musialak z klasy VI.
Na uwagę zasługuje również imponujący, wysoki wynik uczennicy
Amelii Musialak z klasy II,
której wynik uplasował się tuż za podium.
Gratulujemy naszym "kangurkom matematycznym" i życzymy dalszych sukcesów
w kolejnych latach edukacji. - SUKCESY UCZNIÓW W KANGURZE MATEMATYCZNYM: Czytaj więcej
APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
- 06.05.2026
- 13
6 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Byczu odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali część artystyczną, podczas której przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z powstaniem pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.
Recytowane wiersze, pieśni patriotyczne oraz występy uczniów podkreśliły podniosły charakter uroczystości. Apel był cenną lekcją historii i patriotyzmu.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli wszyscy uczestnicy mogli uczcić pamięć o tym ważnym wydarzeniu w dziejach Polski oraz lepiej zrozumieć znaczenie wolności, odpowiedzialności i miłości do Ojczyzny. - APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA: Czytaj więcej
POWIATOWY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY
- 29.04.2026
Powiatowy Turniej Ortograficzny
28 kwietnia 2026 r. w Osięcinach odbył się XXIII Powiatowy Turniej Ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Musialak, która dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu zdobyła zaszczytny tytuł WICEMISTRZA ORTOGRAFII KLAS II.
To ogromne osiągnięcie, które jest powodem do dumy i dowodem jej ciężkiej pracy.
Amelko! - Serdecznie gratulujemy!- POWIATOWY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY: Czytaj więcej
WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE
- 24.04.2026
- 8
W środę 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Po przybyciu na miejsce wszyscy udali się w stronę szybu, którym zjeżdża się pod ziemię. Jednak najpierw każdy musiał założyć kask ochronny. Następnie uczniowie z opiekunami zjechali windami na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Zjazd windą w ciemności, jedynie przy świetle górniczej lamki, z prędkością 6m/s na pewno pozostawił każdemu niezapomniane wrażenie. Pod powierzchnią, wyrobiskami korytarzowymi, wszyscy udali się do podziemnej kaplicy św. Kingi- opiekunki górników solnych. Tam rozpoczęła się opowieść o historii kopalni, powstawaniu złóż soli i pracy górników. Przewodnik wyjaśnił, że kopalnia to przede wszystkim produkcja soli a zwiedzanie odbywa się szlakami transportowymi urobku.
Dzieci obejrzały wyeksploatowane komory solne i maszyny używane
w podziemnym górnictwie solnym. Podc - WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE: Czytaj więcej
Historia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Byczu
SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
PRZEWODNICZĄCY
Filip Puchałka kl. VIIIZASTĘPCA
Aleksandra Ostrowska kl. VISKARBNIK
Julia Mażuchowska kl. VI