• Aktualności

            • POWIATOWY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY

            • Powiatowy Turniej Ortograficzny

              28 kwietnia 2026 r. w Osięcinach odbył się XXIII Powiatowy Turniej Ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Musialak,  która dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu zdobyła zaszczytny tytuł WICEMISTRZA ORTOGRAFII KLAS II.
              To ogromne osiągnięcie, które jest powodem do dumy i dowodem jej ciężkiej pracy.
              Amelko! - Serdecznie gratulujemy!

              Renata Włosińska

            • WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE

            • W środę 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Po przybyciu na miejsce wszyscy udali się w stronę szybu, którym zjeżdża się pod ziemię. Jednak najpierw każdy musiał założyć kask ochronny. Następnie uczniowie z opiekunami zjechali windami na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Zjazd windą w ciemności, jedynie przy świetle górniczej lamki, z prędkością 6m/s na pewno pozostawił każdemu niezapomniane wrażenie. Pod powierzchnią, wyrobiskami korytarzowymi, wszyscy udali się do podziemnej kaplicy św. Kingi- opiekunki górników solnych. Tam rozpoczęła się opowieść o historii kopalni, powstawaniu złóż soli i pracy górników. Przewodnik wyjaśnił, że kopalnia to przede wszystkim produkcja soli a zwiedzanie odbywa się szlakami transportowymi urobku.
              Dzieci obejrzały wyeksploatowane komory solne i maszyny używane
              w podziemnym górnictwie solnym. Podczas zwiedzania każdy mógł zabrać do domu bryłkę soli, której wiek to około 250 mln lat. Dwie i pół godziny spędzone 600m pod ziemią minęły błyskawicznie.
                          Po zakupie pamiątek wszyscy pełni wrażeń udali się w drogę powrotną.

              Agnieszka Danielewska

            • WYCIECZKA DO KINA

            • W ostatnim czasie dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-II ze Szkoły Podstawowej w Byczu wybrały się na wspólny wyjazd do kina „Kino za Rogiem”
              w Boguszycach. Celem wycieczki było nie tylko obejrzenie ciekawego filmu, ale także integracja dzieci oraz rozwijanie ich zainteresowań kulturalnych. 
              Podczas wizyty w kinie dzieci miały okazję obejrzeć seans dostosowany do ich wieku, który wzbudził wiele emocji i radości. Atmosfera była wyjątkowa – dla wielu najmłodszych była to jedna z pierwszych wizyt w kinie, co uczyniło to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. Po zakończonym seansie uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły pełni wrażeń i pozytywnych emocji.
              Wyjazd był bardzo udany i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. 

              Topolska Emilia

            • WYCIECZKA DO CZARNEGO BRYŃSKA

            • " Wycieczka do Czarnego  Bryńska "

              Uczniowie naszej szkoły w dniach od 8.04. - 10.04. 2026 roku wzięli udział w wycieczce przyrodniczej w Kujawsko – Pomorskim Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnorodności   " Eko - Czar " w Czarnym Bryńsku. 

              Uczniowie klas  III - VIII wzbogacali wiedzę przyrodniczą. W ośrodku spędzili dwa dni, podczas których pod czujnym okiem edukatora zgłębiali tajniki świata przyrody. Wędrówki po rezerwacie " Czarny Bryńsk ", który jest częścią Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego umożliwiły uczniom poznanie, obserwację oraz podziwianie piękna przyrody. 

              Dziękujemy Pani  Anecie Jędrzejewskiej Wicemarszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego za możliwość pobytu.

              Anna Mańkowski, Małgorzata Palusiak - Dziubich 
              Katarzyna Czaplewska, Izabela Bogucka

            • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

            • W dniu 2 kwietnia 2026r. W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świadomości
              Autyzmu. Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia dekoracji na korytarzu, która
              przedstawiała najważniejsze informacje wyjaśniające co to jest autyzm. W tym dniu wszyscy uczniowie i pracownicy na znak solidarności z osobami ze Spektrum
              Autyzmu ubrani byli na niebiesko. Aby przybliżyć dzieciom zachowania i sposób
              patrzenia na świat tych osób obejrzeliśmy dwa filmiki wprowadzające: „Autyzm”,
              „Jaś i niebieskie motyle”. Następnie uczniowie klas 0-8 wzięli udział w warsztatach
              symulujących odczucia osób z ASD. Wykonywali zadania takie jak: czytanie przy
              głośnej muzyce, pisanie w rękawicach kuchennych, rysowanie (gdy ich ręka owinięta jest w folie bąbelkową), wyklejanie , układanie puzzli. Na koniec warsztatów każda osoba na znak akceptacji osób z ASD odcisnęła swoją dłoń
              w kolorze niebieskim na sercu, które zawisło na korytarzu.
              Należy pamiętać, że inność to nie wada. Autyzm to część różnorodności ludzi.
              Każdy zasługuje na szacunek. Każdy jest wyjątkowy. Bądźmy dla siebie życzliwi.
              Uczmy się od siebie nawzajem okazując solidarność, akceptację i wsparcie.

              Dziubich Anna

      • Kontakty

        • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Byczu
        • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Byczu
          88-230 Piotrków Kujawski Bycz 23
          Poland
        • (54)2654262
    • Galeria zdjęć

      • brak danych