• Aktualności

            • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

            • Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, wspomnień i pożegnań.
              23 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej w Byczu odbyła się uroczystość pożegnania dzieci kończących oddział zerowy.
              Był to wyjątkowy i wzruszający dzień, pełen radości, wspomnień oraz podziękowań za wspólnie spędzony czas. Podczas uroczystości pożegnaliśmy sześcioro dzieci, które po wakacjach rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Przyszli pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany program artystyczny, za który otrzymali gromkie brawa od zgromadzonych gości, rodziców i nauczycieli.
              Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a po części oficjalnej wykonano wspólne zdjęcia, które będą piękną pamiątką tego wyjątkowego dnia. Naszym absolwentom zerówki życzymy bezpiecznych wakacji, wielu sukcesów w nauce oraz radości i odwagi w rozpoczęciu nowego etapu edukacji w klasie pierwszej.

              Emilia Topolska

            • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

            • W dniu 23 czerwca 2026 r. w ramach podsumowania Tygodnia dla Bezpieczeństwa, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komisariatu Policji w Piotrkowie Kujawskim.

              Podczas prelekcji policjanci przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególną uwagę poświęcono przepisom dotyczącym korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz rowerów

              Funkcjonariusze podkreślili, jak ważne jest noszenie kasku ochronnego, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności podczas jazdy.

              Policjanci zwrócili uwagę na odpowiedzialność każdego uczestnika ruchu drogowego oraz konsekwencje niebezpiecznych zachowań.

              Serdecznie dziękujemy p. Ewie Rynkowskiej i p. Andrzejowi Karpińskiemu za cenne wskazówki i lekcję, która z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości naszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa.

              pedagog szkolny - Anna Bartczak

            • TURNIEJ SZACHOWY W OSIĘCINACH

            • 19 czerwca 2026 roku  uczeń klasy pierwszej Kacper Kaszewski reprezentował naszą szkołę w turniej szachowym organizowany w ramach młodzieżowego klubu „Szach – Mat” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Osięcinach.  Wydarzenie stanowiło podsumowanie całorocznych rozgrywek szachowych prowadzonych na terenie gminy Osięciny. W turnieju uczestniczyło aż 92 zawodników, w trzech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w 7 rundach szachowych. Kacper wygrał 4 z 7 rund i zdobył wyróżnienie w postaci medalu i nagrody. Zawody były okazją do zaprezentowania umiejętności zdobywanych podczas całorocznych treningów, które Kacper odbywa  w klubie szachowym w Wierzbinku, a także do integracji młodych miłośników szachów.  Gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów szachowych.

              Monika Ciesielska

            • PROJEKT PROFILAKTYCZNY RYMCERZE "NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA"

            • Projekt profilaktyczny Rymcerze „Nie zmarnuj życia”

              W dniu 15 czerwca 2026 r. RYMcerze czyli hip-hopowcy  Bęsiu i DJ Jonas spotkali się z młodzieżą  klasy VII i VIII naszej szkoły z przesłaniem  „Nie zmarnuj swojego życia”. W ramach działań ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa” podzielili się swoim doświadczeniem życiowym, opowiedzieli o walce z nałogami, a także o tym, jak wielkie spustoszenie w ich życiu zrobiły narkotyki i alkohol oraz relacje z niewłaściwymi osobami. Zwrócili uwagę uczniom, na to by być sobą, że należy kierować się w życiu wartościami uniwersalnymi, także zachęcali młodzież do rozwijania talentów, do robienia w życiu tego co się kocha. Bęsiu opowiadał o swoich trudnych doświadczeniach i jednocześnie nawiązał świetną relację z młodzieżą: „ogarnij progres”, „idź do przodu” – to hasła przewodnie spotkania. RYMcerze dali również popis raperski. Ideą przewodnią w tekstach ich utworów jest myśl: „Wszystko zależy od Ciebie –  jesteś panem swojego losu”.

              tekst: pedagog szkolny Anna Bartczak
              zdjęcia: Rymcerze

            • PIKNIK RODZINNY

            • W dniu 3 czerwca 2026 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Byczu odbył się Piknik Rodzinny. Przybyli do nas zaproszeni goście na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Piotrków Kujawski z Panem Jędrzejem Kucharskim.
              Dzień pełen radości rozpoczął się występem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas 0 - III dla swoich Rodziców. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły korzystać z dmuchańca, zajadać się watą cukrową i popcornem,  wszyscy goście mogli skosztować kiełbasek z grilla, napić  się kawy lub herbaty oraz spróbować domowych słodkości.
              Na piknik przybyli  przedstawiciele  ZSM z Radziejowa oraz Panie z Grupy Rekonstrukcji Historycznej  Reduta. Na tych stoiskach dzieci mogły wykonać kolorowe tatuaże, malowanie  twarzy oraz zapleść efektowne warkoczyki. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz rozkładania i składania broni przygotowany przez uczniów klas logistycznych. Zabawę umilały maskotki Wiewiórki, które zachęcały do wspólnej zabawy. Ogromnym  zainteresowaniem cieszył się pokaz motocyklowy przygotowany przez Grupę Motocyklową Meksyk Riders  z Piotrkowa Kujawskiego. Miłośnicy zwierząt mogli natomiast odwiedzić stoisko  ze zwierzętami z Ranczo u Lucy, gdzie czekała możliwość przejażdżki na kucyku. Dziękujemy za przybycie  i uświetnienie tego dnia. W programie znalazł się także mecz piłki siatkowej z udziałem Pana Burmistrza, który dostarczył uczestnikom wielu sportowych emocji. 
              Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów, organizatorów oraz przybyłych gości. Za trud włożony w przygotowanie  tak wspaniałego wydarzenia dziękujemy Panu Dyrektorowi Dariuszowi Jałoszyńskiemu,  Radzie Rodziców  i osobom zaangażowanym w przygotowanie  tego wyjątkowego dnia. Dzięki Państwa pracy dzieci mogły spędzić niezapomniane chwile w miłej i rodzinnej atmosferze. Ten dzień  na długo pozostanie w naszej pamięci.

              Małgorzata Palusiak - Dziubich

            • SUKCES W KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ

            • " SUKCES W KONKURSIE "

              W dniu 2 czerwca uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce.
              Z ogromną radością informujemy, że udało nam się zdobyć wyróżnienie, które wyśpiewała Aleksandra Ostrowska, uczennica klasy VI.
              Serdecznie gratulujemy tego sukcesu!
              Na konkursowej scenie swoje talenty muzyczne zaprezentowały również: Julia Mażuchowska z klasy VI oraz uczennice klasy V: Agata Lewandowska, Julia Sztejkowska, Lena Wrzesińska i Alicja Wrzesińska.
              Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów, wielu muzycznych osiągnięć i nieustannego rozwijania swoich pasji.
               

               Małgorzata Palusiak - Dziubich 

            • SUKCESY UCZNIÓW W KANGURZE MATEMATYCZNYM

            • W maju 2026 roku poznalismy wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR 2026", do którego 19 marca 2026 r. przystąpiło 13 uczniów klas II - VIII. Spośród uczennic i uczniów biorących udział w konkursie matematycznym wyróżnienie uzyskało 2 uczniów:
              - Wiktor Wrzesiński z klasy III,
              - Olivia Musialak z klasy VI.

              Na uwagę zasługuje również imponujący, wysoki wynik uczennicy
              Amelii Musialak z klasy II,
              której wynik uplasował się tuż za podium.
              Gratulujemy naszym "kangurkom matematycznym" i życzymy dalszych sukcesów
              w kolejnych latach edukacji.

              Monika Miętkiewicz - Derucka

      • Kontakty

        • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Byczu
        • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Byczu
          88-230 Piotrków Kujawski Bycz 23
          Poland
        • (54)2654262
    • Galeria zdjęć

      • brak danych